Cameron ve Tyler Winklevoss ikizlerinin Bitcoin öyküsü film oluyor.

Winklevoss ikizlerinin Facebook ile ilgili geçmişlerini daha önceden Social Network filminde izlemiştik. Gemini’nin kurucusu kardeşleri kripto para maceralarıyla yeniden izleyeceğiz.  Accidental Billionaires kitabının yazarı Ben Mezrich, yakın bir zaman içinde Bitcoin Billionaries isimli bir kitap yazdı. Winklevoss kardeşler kendi hikayelerinin bahsedildiği kitabı sinemaya uyarlamak istediklerini belirttiler. Winklevoss kardeşlere Greg Silverman ve Jon Berg destek verecek. Piyasaya çıktığı zaman çok satanlar arasına giren kitabın film uyarlamasını görmüş olacağız.

Film Heyecan Yarattı

Bitcoin Billionaries kitabında Winklevoss ikizlerinin kripto para maceralarından bahsediliyor. Kitapta ikizlerin Facebook ile olan ayrılığın sonrasında İbiza’ya gitmeleri, bulundukları yerde Bitcoin hakkında bilgi sahibi olmaları ve zaman içerisinde nasıl dünyanın ilk Bitcoin milyarderleri oldukları anlatılıyor. İlk başta Winklevoss ikizler ve yapımcılar olmak üzere herkes heyecan içinde bu filmi bekliyor gibi duruyor.

Silverman da filmle ilgili şunları söylüyor:

“Cameron ile Tyler’ı yıllardır tanıyorum. Oğlum Caleb da geçen yaz Winklevoss Capital’da staj yaptı. Orada oğluma bu kitabı vermişler. Kitabı onunla birlikte birkaç gün içerisinde bitirdik. Kitabı bitirir bitirmez Winklevoss kardeşlerin başlarından geçen hikayelerin film olacağını anladım. Adeta Rocky 2’nin Wall Street versiyonunu çekiyoruz. Harika bir film olacak.”

Leave a comment

tr_TRTurkish