Listelediği kripto para sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Bitexen; EXEN için yaptığı yakım işlemlerinin yirmi ikincisini gerçekleştirerek 128.229,11 adet EXEN yaktı.

İstanbul merkezli şirket, yaptığı bu işlemle birlikte son 3-4 ay boyunca; yaklaşık olarak 375.000 tane EXEN’i dolaşımdan çıkarmış oldu.

Bitexen Teknoloji tarafından bir sadakat (loyalty) projesi olan ve 2018 yılında geliştirilen EXEN; piyasaya toplamda 15 milyon arzı olacak şekilde sürüldü. Şirket o tarihten beri yaptığı geri alımlar ile dolaşımdaki toplam; EXEN miktarını yaklaşık 12.8 milyona düşürdü.

Şirket halihazırda 2 milyondan fazla EXEN yaktı. Piyasadan geri alım yapmak için de platformda elde edilen Exen Token; harici işlem ücretleri gelirinin yarısını; Exen Token’dan elde edilen işlem ücreti gelirinin tamamını kullanıyor.

Bitexen kullanıcılarının işlem yaparken daha az komisyon ödemesini sağlayan EXEN’in; dolaşımdaki toplam Exen miktarı sıfır olana kadar geri alım yoluyla yakılmaya devam edeceği açıklandı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish