Dünyanın en büyük madencilik cihaz üreticisi Bitmain ‘nin eski kurucu ortaklarından Jihan Wu; Forbes’a verdiği röportajda kripto para piyasasının gelecekte trilyon dolarlık endüstri olacağını açıkladı. Wu “Bu sene sektöre gelen katılımcılar, sonsuza kadar kalacak” dedi. Şu anki kripto paraların %95’inin yok olacağını ama kalan %5’in ise ciddi yükselişler yaşayacağını söyledi.

2020 yılında Bitmain ’den olaylı bir şekilde ayrılan Jihan Wu; endüstriyi değerlendirdi. Buna göre şu anki kripto paraların %95’inin gelecekte yok olacağını ama kalan çok az sayıda coin’lerin ciddi yükseliş yaşayacağını söyledi. Wu, bilindiği gibi Bitcoin’i erken dönemde keşfeden ve bilgisayar ekipmanları almak için girişim başlatmaya karar veren bir isim.

2013’te, yılında Micree Zhan ile birlikte Bitmain’i kuran Wu, bugün dünyanın en büyük madencilik cihaz üreticisi olmasında büyük katkıları var. Wu, Zhan ile yaşadığı tartışmadan sonrasında 600 milyon dolarlık ödeme yaparak Bitmain ile olan tüm ilişkisini kesti.

Bitmain’den ayrıldıktan sonra Jihan Wu, iki şirket kurdu. Bu şirketlerden birisi kripto para madencilik platformu olan 4 milyar dolar değeriyle Nadaq’ta listelenmeye hazırlanıyor. Diğer şirket ise 2019’da kuruldu. 1 milyar dolar değerdeki finansal hizmetler şirketi Matrixport; 100 milyon dolarlık yatırım almıştı.

San Francisco merkezli girişim fonu olan Standard Crypto’nun kurucu ortağı Adam Goldberg; Wu’nun birden fazla milyar dolarlık şirket kurmasının benzersiz olduğunu söyledi. Goldberg, 2017 yılı civarında Bitmain’de yatırımcı olmuş ve daha sonra Matrixport yönetim kuruluna katılmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish