BitMEX, Arthur Hayes’in ayrılışından sonra yeni CEO’yu açıkladı. 100x Group’un yeni CEO’su Alexander Höptner oldu.

Yeni CEO Alexander Höptner BitMEX platformunun stratejik yatırımlarına ve dijital finans servislerine liderlik edecek ve doğrudan 100x Group başkanı Dr. David Wong’a bağlı olarak çalışacak.

Alexander Höptner, BitMEX’de CEO olmadan önce Stuttgart Borsasında 2018’den beri CEO görevini yürütmekteydi. Ayrıca, Deutsche Börse ve Frankfurt Stock Exchange’de üst düzey pozisyonlarda görev yaptığı biliniyor. Özellikle dijital varlıklar noktasında önemli adımları bulunan Höptner’in bu yeni görevinde de güzel işlere liderlik yapacağı düşünülüyor. 

Alexander Höptner; “Bu platform, kripto para ticareti yapma şeklimizde inanılmaz bir değişim sağladı. 100x Group’a katılmaktan gurur duyuyorum çünkü modern finansal hizmetleri kullanım şeklimizi sonsuza kadar değiştirecek inovasyonlara imza atan bir organizasyon. Ayrıca kurucularının ve çalışanlarının hayatlarını iyileştirmeyi hedefleyen aynı hırsı ve cesareti paylaşıyorum. Bu endüstrinin geleceği, kurumsal ve perakende yatırımcılar için yenilikçi, likit ve adil olarak düzenlenmiş bir ticaret ortamı olacak ve giderek daha fazla lider konumda olacağına inanıyorum. Ben de 100x Group ve BitMEX platformunun dijital varlık pazarlarının küresel gelişiminde öncü ve yapıcı bir rol oynamaya devam etmesini sağlayacağım.” açıklamasında bulundu.

tr_TRTurkish