Kripto para ödeme hizmet sağlayan BitPay, Litecoin’i kabul ettiğini resmen duyurdu. Bundan sonra BitPay müşteriler Litecoin uygulamasıyla; alıp satabilecek, saklayabilecek ya da LTC ile hediye kartları alabilecek.

Artık BitPay ile anlaşmalı olan işletmeler; Litecoin ödemelerini de kabul edebilecek. BitPay’in Litecoin uygulamasını ilk kullanacak şirket de belli oldu. Türkiye de dahil, dünyanın birçok bölgesine teknoloji ürünleri satan Kuzey Amerika merkezli Newegg.com olacak. Şirket daha önce de 2014 yılında Bitcoin’i ilk kabul eden şirket olmuştu. Şimdi de Litecoin’de BitPay vasıtasıyla ödeme kabul eden ilk perakende şirket oldu.

Newegg marka yöneticisi olan Andrew Choi de konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;  “BitPay ile çalışmaya başlayan ilk çevrimiçi alışveriş yeri olarak, Bitcoin ve Litecoin’i benimseyen kullanıcılarımıza hitap ettiğimiz için mutluyuz. İnovasyonu, çevrimiçi alışverişe getirme konusundaki desteğimiz devam ediyor”

Litecoin kurucusu Charlie Lee, BitPay’in ödemelerde LTC kabul etmesiyle ilgili; “Litecoin’in düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem süreleri e-ticaret şirketleri için ideal bir çözümdür. Newegg gibi şirketlerin de LTC kabul etmesi, perakende müşterilerin de Litecoin alımını artıracaktır” şeklinde yorum yaptı.

Charlie Lee tarafından 2017 yılında GitHub’daki açık kaynaklı bir istemci aracılığıyla tanıtılan Litecoin; dijital gümüş olarak görülmekte. Şu an en büyük 13. kripto para olan Litecoin’in piyasa değeri ise yaklaşık 9,5 milyar dolar.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish