Kripto para yatırım şirketi Bitwise ve Uniswap kripto para fonu oluşturdu. Fonların kurumsal dünyadan gelen yoğun talep sebebiyle oluşturduklarını açıklandı. 

Yönetimi altında 1 milyar dolarlık dijital varlık bulunduran Bitwise Investments; kurumsal şirketlerden gelen yoğun talep sebebiyle merkezsiz finansın iki önemli protokolünün token’ları olan UNI ve AAVE için fon oluşturdu.

Kaliforniya merkezli şirketin oluşturduğu söz konusu iki fon, bu iki token’a direkt olarak yatırım yapacak. Daha önce Bitwise şirketi, çıkardığı Bitcoin ve Ethereum fonlarına yatırım sınırlandırması getirmişti. Şirketin, DeFi için bir tane olmak üzere, bazı endeks hizmetleri bulunmakta.

Özellikle kripto paralar konusunda yatırım yapmak isteyen serbest yatırım fon şirketleri; merkeziz finansa geçmişe oranla çok daha büyük ilgi gösteriyor.

Denetleme ve Danışmanlık hizmeti veren PricewaterhouseCoopers’ın (PwC)’ın mayıs ayında yaptığı araştırmaya göre; kripto para yatırım fonlarının %31’lik kısmı işlem yapmak için merkeziyetsiz borsaları tercih ediyor. Bunların 4’te biri de Aave’ye yatırım yapıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish