Uçurtma projesi ilk öğrenci kampanyalarını kamuoyu ile paylaştı

Öğrencilerin, gelecek hayallerini gerçekleştirebilmeleri adına gerekli olan finansal desteği bulmalarına yardım etmeyi amaçlayan Uçurtma Platformu ilk burs kampanyalarını duyurdu. Mert Susuri, Altuğ Öztürk ve Mustafa Turhan’ın kurucusu olduğu Uçurtma Platformu, eğitim hayatında başarılı öğrencilere, yardım etmek isteyen destekçileri bir araya getiriyor. Bu süreci Blockchain teknolojisinin şeffaf ve güvenilir yapısı ile sağlayan bir proje olarak hayata geçmişti. Uçurtma Projesini diğer örneklerinden ayıran en önemli nokta ise projeye destek olanlardan ve öğrencilerden herhangi bir komisyon veya ücret alınmadan hizmet vermesidir. Bu sayede öğrencinin kampanyasına gönderilen tüm para direkt olarak öğrencinin hesabına aktarılıyor. Yakın bir zamanda Boğaziçi Üniversitesinden 25 öğrenciye düzenli olarak destek sağlayacak pilot çalışmasını hayata geçirmek için çalışan Uçurtma ekibi şimdilerde ise ilk öğrenci kampanyalarını duyurarak destekçilerin aktif katılımını bekliyor.

Geleceğin Bilim İnsanına Destek Olur musun?

Kampanyalardan birisi, İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü son sınıf öğrencisi Selvin Yıldız’a ait. Selvin, master eğitimi için Finlandiya’da Oulu Üniversitesinden  %75 burs hakkı kazandı. Eğitim hayatını yurtdışında devam ettirip ülkesi adına başarılı bir bilim insanı olmayı amaçlayan Selvin, master programı için toplamda 9970 Euro’y ihtiyaç duyuyor.

Selvin’in kampanyasının detaylarına ​buradan​ ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Selvin bilime olan ilgisini, “​Çocukluğumdan beri bilime ilgili biri oldum ve ilerde iyi bir araştırmacı olmayı hedefliyorum.”​ sözleri ile ifade ediyor.

Hayallerime Ulaşmama Yardım Eder misiniz?

Diğer kampanya, lise yıllarından bu yana ilgi duyduğu astronomi alanında dünyanın en iyi üniversitelerinden Pennsylvania State University’e kabul hakkı kazanan Barış Bayraktar’a ait. Barış’ın üniversite eğitiminin ilk yılı için 38.000 dolara ihtiyacı var. Dünya genelinde astronomi alanında başarılı bir ad olmayı isteyen Barış’ın kampanya detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Barış da astronomi merakının nasıl başladığını, ​“Okulda 10. sınıfta kendim mini bir konferans vermiştim bunun haricinde Umut Yıldız hocamla bir e-konferans düzenlemiştim ve bu okulumda bir ilkti. Sonrasında ise bu yaptığım iki etkinlik okulumda ECA Astronomi adını verdiğim bilim kulübünün kurulmasına kadar gitti.” ​ sözleri ile ifade ediyor.

Siz de Uçurtma Platformu üzerinden kampanya sahibi öğrencilere ​BiLira​ göndererek destek olabilir ve onların eğitim hayatlarına katkıda bulunabilirsiniz. BiLira sahibi olmayan ama destek olmak isteyen kişiler ise kampanya sayfaları üzerinden hızlıca BiLira hesabı oluşturup banka ile Havale/EFT yaparak hızlı bir şekilde öğrencilerin kampanyalarına destek olabilirler.

Nasıl Yardımcı Olunur?

Blockchain teknolojisinin kullanıldığı bu projede üç aşamada öğrencilere yardımcı olabilirsiniz. Öğrenci kampanyalarını görmek için kampanyaları listeledikten sonra öğrencilerin kampanyalarını inceleyebilir ve destek olmak istediğiniz öğrenciyi seçtikten sonra ​Destek Ol ​butonuna basarak ister bankanız üzerinizden EFT/Havale​ yapabilir, isterseniz de ​Ethereum cüzdanınızı kullanarak ​BiLira göndererek öğrenciye destek olabilirsiniz​.

Leave a comment

tr_TRTurkish