BMW Blokchain tabanlı Vantage programı ile müşterilerini markayla etkileşime teşvik eden projeyi Güney Kore’de hayata geçiriyor.

Bugün BMW’nin Güney Kore şubesinden yeni bir projenin duyurusu geldi. BMW Vantage adlı teşvik programı ile Güney Kore’deki BMW kullanıcıları  bu programa katılarak araç bakımı gibi farklı hizmetlerdeki indirimlerden faydalanabilecekler. Aynı zamanda bu program sayesinde müşterilere özel bonus puanlar da sunulacak. BMW’den araba alan birisi milyonlarca puan hediye kazanacak. Yeni BMW5 veya BMW6 serisi alan bir müşteri 900 bin; X1, X2, BMW 1 ve BMW2 serisi gibi model ve serileri alan müşterilere ise 600 bine varan puan dağıtılacağı duyuruldu. Tabii ki puan kazanmak için sadece ürün satın almak gerekmiyor daha farklı şekillerde de puan elde etmek mümkün. Mobil uygulamayı kullanan, oyun ve etkinliklere katılım yapan müşteriler de puan kazanabilecek.

Blockchain teknolojisinden faydalanarak geliştirilmiş bu uygulamanın yıl sonuna kadar Güney Kore’de aktif hale getirilmesi planlanıyor. Yayımlanan bilgilere göre şirket bonus puanlarının dağıtımını ve takibini blockchain üzerinden yapacak. 

İlk olarak Güney Kore’de hayata geçirilmesi hedeflenen bu uygulamanın ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de kullanılması planlanıyor. 

tr_TRTurkish