Amerika’nın en köklü bankalarından biri olan BNY Mellon, kripto para şirketi Fireblocks’a yatırım yaptı. Kripto para şirketi Fireblocks, yapılan bu yatırımla birlikte 900 milyon dolar değere ulaştı.

BNY Mellon toplamda 41.1 trilyon dolarlık varlık bulunduruyor. BNY Mellon, kripto para piyasasına adım atmadı ama Fireblocks adlı bir kripto para startupına yatırım yaptı. Fireblocks, bitcoin gibi kripto paraların güvenli bir şekilde saklanıp transfer edilmesini sağlayan bir şirkettir. 1784’den beri var olan BNY Mellon; ilk kez bu yıl kurumsal müşterilerine kripto para hizmeti vermeye hazırlanıyor. 

Forbes’un haberine göre BNY Mellon, dijital varlıkların ana akım hareketinin parçası olmasından gurur duyduklarını belirtti. Öte yandan Wall Street Journal’ın haberine göre Bank of New York Mellon yöneticisi Roman Regelman; dijital varlıklara genel olarak çok ciddi bir talep olduğunu olduğu belirtti. ABD’nin en köklü bankası hali hazırda bitcoin ETF yapılması için Kanada’da muhasebecilik hizmeti sunmaktadır. 2021’in ilerleyen tarihlerinde ABD’deki müşteri için hizmet vermeye başlayacak. Tam olarak tarih bilgisi verilmese de Fireblocks’un süreç içerisinde önemli bir rol alacağını ifade etti.

2018 yılında kurulan Fireblocks, C Serisi yatırımıyla Bank of New York Mellon’un yanı sıra Coatue Management LLC ve Ribbit Capital gibi büyük isimlerinde yatırım yapmasıyla 133 milyon dolar topladı. 

tr_TRTurkish