Dün CNN‘de yer alan habere göre, Elon Musk’ın sahibi olduğu Boring Company, müşterilerinin, Las Vegas transit sistemi olan Loop’ta, Dogecoin ile yolculuklarda ödeme yapmaları için bir yol hazırladı.

Loop, yolcuların varış noktalarına ara duraklar olmadan taşındığı, tamamen elektrikli, sıfır emisyonlu, 56 km/h hızla giden ve insanların kendisinin kullandığı bir yeraltı toplu taşıma sistemidir. Bu araçlar aslında, Elon Musk’ın 241 km/h hızla hareket eden yüksek doluluklu taşıtlarının önemli ölçüde küçültülmüş bir versiyonu olarak göze çarpıyor. Boring Company, gelecekte sürüşü ve daha yüksek hızlarda seyahat etmeyi otomatikleştirmeyi amaçlıyor.

Şirket, halihazırda üç durağı olan Las Vegas Kongre Merkezi’nin dışında ilk Loop istasyonunu açtığında, yeni ödeme seçeneği de gün yüzüne çıktı. Boring Company belirli bir duyuru yapmamış olsa da, Loop’ta sürüşler şu anda ücretsiz ancak önümüzdeki zamanlarda sürüşleri ücretlendirme planı bulunuyor.

Elon Musk, Twitter üzerinden verdiği yanıt ile The Boring Company’nin Vegas Loop’taki yolculuklarda Dogecoin’inde ödeme yöntemi olarak kullanılacağını doğruladı.

Elon Musk’ın haberi duyurmasının ardından Dogecoin yaklaşık yüzde 4 puanlık kısa bir yükselişe geçti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish