Borsaların Bitcoin (BTC) rezervleri gün geçtikçe azalıyor! Mart ayındaki çöküşten beri BTC rezervleri yaklaşık 250 bin BTC azaldı. 

Son 7 ayda BTC rezervinin 2 milyon 950 bin BTC’den 2 milyon 700 bin azalmasının sebebi olarak analistlerin yorumu satıcı eksikliği olduğu düşünülüyor. Ancak bu güçlü faktörün arkasında başka nedenler de olabilir. Şöyle ki satıcılara veya borsalara duyulan güvenin azalması piyasalardaki durgunluğun sebepleri olabilir.

Artık Bitcoin Satıcısı Azalacak Mı?

Borsaların BTC rezervlerindeki bu hızlı düşüşünün sebebi piyasadaki genel satıcı eksikliğinin olduğunu tahmin ediliyor. Bitcoin’ in mevcut fiyatlarıyla bireysel yatırımcılar alım satım yaparken çekimserken kurumsal yatırımcılar ise tam tersi yönde çok daha fazla alım satım yapıyor. Elbette bu satış baskısındaki düşüşle eş zamanlı artan alıcı talebi, BTC için pozitif bir trend etkisi oluşturuyor.

Takma adı Oddgems olan yatırımcı, verilere bakıldığında Bitcoin’lerin büyük olasılıkla borsalar yerine saklama hizmeti sunmayan cüzdanlara taşındığını belirtti. Yatırımcıların paralarını çok daha uzun süre yastık altında saklamak için taşıdıklarını bunun da ileride biraz daha az likidite ve daha az satış baskısı yaratacağını söyledi.

tr_TRTurkish