BtcTurk Türkiye Futbol Federasyonu ile yeni bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma ile BtcTurk A Milli Futbol Takımı ana sponsoru oldu. 20 Ağustos tarihinde, Türkiye Futbol Federasyonu Riva tesislerinde düzenlenen basın toplantısında, TFF Başkanı Nihat Özdemir, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş yer aldı. Sponsorluk anlaşmasını Twitter üzerinden paylaştığı mesaj ile duyuran BtcTurk, “EURO 2021’de milli takımlarımızın ana sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz” diye yazdı. A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ise, “Bitcoin’i gizemli gördüğünü” belirtti. Türkiye merkezli kripto para borsası BtcTurk, geçtiğimiz yıl Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden Yeni Malatyaspor’a sponsor olmuştu.

Konu hakkında konuşan BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, “Küresel düşündüklerini, isminde ‘Türk’ ibaresinin geçtiği markalarını tüm dünyada duyurmak istediklerini” belirtti. Özgür Güneri şöyle konuştu: “Bize sayısız gurur yaşatmış A Milli Takımlarımızla bir araya getirmekten gurur duyuyoruz. Dünyada ilk kez bir kripto para firması, milli takımlar düzeyinde sponsorluk anlaşması imzalıyor. Türkiye Futbol federasyonu, sahip olduğu vizyonuyla yeni nesil iş birliklerine açık olduğunu gösteriyor.” A Milli Futbol takımlarını desteklemek üzere “#sonukupaolsun” hashtag’ini kullanacaklarını da sözlerine ekledi.

Futbolcu sözleşmeleri Bitcoin ile yapılabilir”

Sponsorluk anlaşması hakkında konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, bir kripto para şirketinden destek aldıkları için gönülden teşekkür ettiğini dile getirdi. İş ortaklığının A Milli Takımlara yeni bir enerji ve moral kaynağı olacağını söyleyen Özdemir, BtcTurk borsasını “Yeni yol arkadaşımız” olarak tanımladı ve şu vurguyu yaptı: “Futbol bir takım oyunu ve sponsorlar günümüzde bu takımın en önemli oyuncularından biri haline geldi. Onlarla daha güçlüyüz.”

BtcTurk ile TFF arasındaki sponsorluk anlaşmasının süresinin iki yıl olduğu belirtildi. Kurumlar arası ödemenin kripto parayla mı sağlanacağı konusunun henüz netlik kazanmadığı dile getirildi.

Leave a comment

tr_TRTurkish