Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan BtcTurk platformuna erişim sıkıntısı yaşanıyor. Kullanıcılar BtcTurk’ün hem web sitesi hem de mobil uygulamaları üzerinden işlem yapamıyor.

23 Ocak 21.00’de başlayan kesinti hakkında BtcTurk’ün yaptığı ilk açıklamaya göre; kesinti servis sağlayıcılarından kaynaklı teknik aksaklıktan ötürü yaşandı. Ayrıca en kısa sürede çözmek için de çalışıldığı vurgulandı. 

BtcTurk twitter üzerinden yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Değerli kullanıcılarımız, Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeni ile web sitesi ve mobil uygulamalarda erişim sıkıntısı yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

BtcTurk 503 hata kodu, sunucu tarafında bir hata olduğunu ve gelen isteklerin işlenemeyeceğini belirten HTTP hata kodlarından biridir.Bu hata kullanıcıya erişmeye çalıştığı internet sitesinin yer aldığı sunucunun geçici olarak mevcut olmadığını göstermektedir.

2013 yılında Kerem Tibuk tarafından kurulan borsanın CEO’luğunu Özgür Güneri yürütüyor. Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan BtcTurk, 5 milyon kullanıcıya sahip. Tibuk, erişim problemi hakkında yaptığı açıklamalarda da olayın en kısa sürede çözüleceğini belirtti.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish