Günümüzde popüler meme coin projelerinden biri olan Shiba Inu’nun (SHIB) baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Dünya Ekonomik Forumunda (WEF) küresel metaverse (MV) politikası içerisinde yer alacağını söyledi. Ayrıca Kusama popüler kripto para birimi projesiyle birlikte çalışmak istediklerini belirtti.

Meme Coin Projesi WEF’e Gidiyor

Shiba’nın baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, topluluğun Shiba Inu’nun WEF ile işbirliği içerisinde bulunmasına ilişkin bir paylaşımda bulundu. Kusama, meme coin topluluğu üyelerine WEF ile işbirliği hakkında ankette oy kullanmalarını istedi. Şuana kadar yaklaşık 22 binin üzerinde kişi oy kullandı. Takipçilerin büyük çoğunluğu (şu anda yüzde 62) böyle bir işbirliğini onayladı.

Anketin ardından ise Shytoshi Kusama, bir tweeti daha takipçileriyle paylaştı. Tweet’te, Shiba Inu geliştiricilerinin politika yapıcılarla masada olacağını belirtti. Ayrıca, teknolojinin önde gelen isimlerden Meta ve hatta Decentraland gibi merkeziyetsiz kripto-yerli projelerin yanı sıra metaverse’in küresel politikayı şekillendirmeye yardımcı olacağını öngörüyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish