FIFA Dünya Kupası heyecanı kripto para piyasalarına yansıdı! Bu taraftar token final heyecanı ile yüzde 70 arttı! Yükseliş devam edecek mi?

Tüm dünyayı ve kripto para piyasalarını etkisi alan FIFA Dünya Kupası müsabakaları tüm hızıyla sürerken taraftar token’larda ciddi hareketlilik devam ediyor. Arjantin Taraftar Tokeni (ARG), Efsane Lionel Messi liderliğindeki Arjantin’in FIFA Finali’ndeki konumunu güvence altına almasının ardından değeri %70 artarak önemli ölçüde artış kazandı.

ARG’de Yüzde 70 Artış Yaşandı!

Lionel Messi liderliğindeki Arjantin, son oynanan maç ile merakla beklenen FIFA Dünya Kupası Finalinin ilk yerini doldurdu. Token, aynı zamanda diğer çeşitli kulüplerin taraftar token’larına da güç sağlayan Chiliz ekosisteminin bir parçası. Ek olarak taraftar token’ları, yatırımcılarına özel ödüller ve deneyimler sunar. ARG, Arjantin milli takımının finalde oynamayı hak etmesinin ardından OKX borsasında yaklaşık %70 oranının üzerinde bir artış gösterdi. Ayrıca uzmanlar Arjantin’in FIFA Dünya Kupası 2022’yi alması durumunda popüler token’ın daha fazla fiyat artışı yaşayacağına inançları tam.

POR Düşüşte

Arjantin taraftar token’inin aksine, Cristiano Ronaldo liderliğindeki Portekiz’in taraftar token’ı olan POR’un fiyatı düşüş trendinde işlem görüyor. Ayrıca Portekiz, Fas’a karşı aldığı mağlubiyetle 2022 FIFA Dünya Kupası’na veda etti. POR, Chiliz ekosistemi tarafından desteklenen ARG’nin kardeş token’ı olarak piyasaya sürülmüştü. Token, OKX borsasında son zamanlarda gün içinde yaklaşık %35 oranın bir düşüş de yaşamıştı.

Son dakika gelişmelerimizi, WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish