DappRadar’ın yaptığı habere göre 2021’de blokzinciri oyunlarına 4 milyar dolardan fazla yatırım yapıldı. Habere göre, aktif cüzdanların %49’unun dApp’lerle etkileşimde bulunduğu açıklandı.

Blokzinciri oyunlarına bu yıl rekor seviyede yatırım geldiği için 2022’de oyunların daha popüler olacağı düşünülüyor. 2021 yılında Axie Infinity oyunu 20 bin kullanıcıdan 2 milyon kullanıcıya ulaştı. Oyunun yerel tokenı AXS ise %20.800 yükseldi. Öte yandan başka oyun tokenı olan GALA son 12 ayda %31.500 yükseldi. 

Gelecek yıl daha fazla kullanıcı çekeceği düşünülen blokzinciri oyunlarının, 2022 yılında şu anda mevcut olan 1.4 milyon aktif cüzdanı geride bırakacağı öngörülüyor.

Bu yıl blokzinciri oyunlarına yapılan en büyük yatırım; oyun geliştiricileri için blok zinciri altyapısı sunan Forte’ye geldi. Forte 2021 yılında toplam 930 milyon dolarlık yatırım aldı. Futbol oyunu Sorare 783 milyon dolarlık yatırım aldı. Ayrıca Top Shot’un geliştiricisi Dapper Labs 607 milyon dolarlık, Animoca Brands 221 milyon dolarlık, Axie Infinity geliştiricisi Sky Mavis 161 milyon dolarlık, OpenSea 123 milyon dolarlık ve son olarak The Sandbox 93 milyon dolarlık yatırım aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Blokzinciri Yatırım Projesi Çağrısında Bulundu!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan dijital dönüşüm programı kapsamında blokzinciri teknolojisi ile ilgili ürün geliştiren ekiplere çağrıda bulunuldu. Bakan Varank’ın yaptığı açıklamaya göre Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı; Dijital Dönüşüm Çağrısı için başvuru alınmaya başladı. Haberin devamını okumak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish