Bugün AKP tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla düzenlenen Forum Metaverse programında Metaverse kavramı ele alınacak. 

Ankara ATO Congresium’da düzenleneceği belirtilen programa akademisyenler, alanında uzman isimler ve çok sayıda davetli katılacak.

AKP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Forum Metaverse programı hakkında şu ifadeleri kullandı;

“AK Parti olarak alanında ilk olacak bir etkinliği düzenliyoruz. Dünyada ilk defa bir siyasi parti, bir Cumhurbaşkanının teşrifleriyle Metaverse kavramını tartışıyor olacak.”

Ayrıca Ömer İleri, açıklamalarının devamında, dijital platformların siyasetinin yapılmasının da önemli olduğunun altını çizdi;

“Bu platformların toplumumuza, ekonomimize, hukuk düzenimize etkisinin yanında, bu platformlarda daha etkin olmak noktasında Türkiye olarak almamız gereken tedbirler, yapmamız gereken yatırımları tartışıyor olmamız lazım. Bunların doğru adresi de tabii ki Türkiye’nin dijital altyapısını kuran parti olarak, AK Parti ön plana çıkıyor.”

Metaverse’ün Toplumsal, Ekonomik, Dini ve Siyasi Boyutları Ele Alınacak

Bugün gerçekleştirilecek olan ‘Forum Metaverse’ programı, iki oturumda tamamlanacak.

İlk oturumda Metaverse’ün getireceği fırsatlar, riskler ve bu alanda nelerin yapılabileceği üzerinde durulacakken ikinci oturumda ise Metaverse’ün toplumsal, ekonomik, dini ve siyasi boyutları ele alınacak.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish