Bored Ape Yacht Club‘da 57 adet dijital sanat eserine sahip olan büyük bir NFT yatırımcısı, şaka yoluyla 150.000 dolar değerinde 100 ETH kaybettiğini açıkladı.

Yatırımcı Franklin Caldwell, temelde bir NFT olarak basılmış, okunabilir biçimde bir kripto cüzdan adresi olan Ethereum Name System (ENS) adı verilen bir alana şaka yollu teklif vererek 100 ETH kaybettiğini söyledi.

ENS etki alanları, kripto dünyasının karmaşık cüzdan adreslerinin daha kolay okunabilmesi için bir çevirme yöntemidir. Bu durum, web sitelerinin, tarayıcınızdaki normal .com alan adlarını bilgisayarların bir web sitesi bulmasına yardımcı olan IP adreslerine dönüştürmek için Alan Adı Sistemini veya DNS’i nasıl kullandığına benzer bir yöntemdir.

“Web3 is going just great” adlı blogunda kripto hikayelerine yer veren Molly White’a göre Caldwell, stop-doing-fake-bids-its-honestly-lame-my-guy.eth adlı bir ENS alanı yarattı ve bunun için 100 ETH teklif verdi.

Birisi ona şakaya varan bir şey için yaklaşık 2.900 dolar değerinde 1.9 ETH teklif ettiğinde son gülen kişi olduğunu düşündü. Caldwell, 150 bin dolar değerindeki 100 ETH teklifini iptal etmeyi unuttuğu için satın alan kişinin 100 ETH ile kaçabildiğini fark edemedi.

Ayrıca Caldwell, tüm teklifi geri vermesini umarak 1.9 ETH’yi kişiye geri ödediğini söyledi, ancak bu işlem hiçbir işe yaramadı. Twitter’da @8892OS taka ismini kullanan satıcı, yanıt olarak attığı tweette, “Bu adamı 100 ETH için dolandırdım ve az önce bana bir 1.9 ETH daha mı gönderdi?” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish