28 Kasım 2021 tarihinde sosyal medyada en çok takip edilen önemli altcoinler Wather.Guru, tarafından açıklandı.

Her geçen gün gelişim gösteren blokzinciri teknolojisi sayesinde kripto paralar da daha çok benimsenmeye başladı. Daha fazla insanın kripto para evreniyle ilgilenip hakkında açıklamalar yapması da bu duruma sebep oluyor. 

Koronavirüs nedeniyle uzun bir zamandır pandemi sürecindeyiz ve bu durum dijitali dünyaya hızlı bir şekilde adapte olmamızı sağladı. Sosyal medyanın bu şekilde öne çıkmasıyla altcoin ve özellikle metaverse coinlerinin projeleri daha fazla kişiye ulaşması için bu şekilde tanıtılıyor.

Özellikle Twitter, kripto para evreni için çok önemli bir yere sahiptir. Watcher ise kripto para piyasasındaki gelişmeleri çok yakından takip eden fenomenler arasında. Takipçi sayısı açısından çok fazla takipçiye sahip olan Twitter fenomeni 9 altcoin projesi hakkında konuştu.

Sosyal medya platformu Twitter, kripto topluluğu için özel bir yere sahip olduğu için çok fazla takipçiye sahip olan; Watcher.Guru sosyal medyanın gücünü en iyi şekilde kullananlardan birisidir.

En Çok Dikkat Çeken Altcoinler

Twitter’da en çok konuşulan altcoinler ise şöyle; 6,2 milyon takipçi ile ilk sırada Binance Coin (BNB); yer alırken 3,8 milyon takipçi ile lider kripto Bitcoin (BTC) takip ediyor. Meme coin projeleri arasında ise son zamanlarda en adından söz ettiren Dogecoin (DOGE); 2.5 milyon ile 3. sırada yer alıyor. Shiba Inu (SHIB) 2.1 milyon ile 5. sırada ve ikisinin arasında; 2,2 milyon takipçisi olan Ripple (XRP) yer alıyor.

Lider altcoin olan Ethereum (ETH) ise 1.8 milyon ile 6. sırada yer alıyor. Crypto.com’un kripto parası (CRO) 1,3 milyon takipçi ile 7. sırada. Listede en dikkat çeken altcoin projesi ise; piyasa değeri açısından 207. sırada olan SafeMoon (SAFEMOON). Listede tek piyasa değeri bakımından ilk 10’da yer almayan ancak 1,2 milyon takipçi ile 8. sırada yer alan tek altcoin. Ethereum Killer olarak da bilinen Ethereum’un rakipleri ise; Cardano (ADA) ve Solana (SOL), sırasıyla 1,1 milyon ve 1 milyon ile listenin sonunda yer almaktadır.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish