Input Output Hong Kong CEO’su ve Cardano kurucusu olan Charles Hoskinson; Cuma günü Cardano’nun merakla beklenen akıllı sözleşmeler teknolojisinin başlayacağını duyurdu. 

Nisan ayında test edilmeye başlayan akıllı sözleşme teknolojisinin başlamasına çok kısa bir süre kaldı. Söz konusu geliştirme için Cardano kurucusu ve Charles Hoskinson açıklama yaptı.

Youtube kanalından sürekli olarak değerlendirme yapan Hoskinson, son videonun başlangıcında cuma günü için duyuru şu sözlerle yaptı; “Bugün önemli bir toplantı yaptık. Projede nerede olduğumuzu konuştuk. Akıllı sözleşmeler konusunda her şeyin yolunda olduğunu ve işlerin iyi gittiğini gördük. Ortaklarla ve geliştiricilerle yaptığımız uzun tartışmaların ardından duyuruyu muhtemelen Cuma günü yapacağız. Alonzo hard fork’unun ne zaman olacağını öğrenmiş olacaksınız ve akıllı kontratları Cardano üzerinde çalıştırabileceksiniz.”

Birçok kripto paranın yeni güncellemelerle güne ayak uydurduğunu belirten Hoskinson; ADA’nın çok sayıda kripto paranın yapamadıklarını başardığını açıkladı; “İlk 5’te olmaya devam edeceğiz. Bizim şu ana kadar başardıklarımızı yapan çok az kripto para var. Herkes güncelleniyor. Bitcoin’de de Lightning güncellemesi var. Ethereum da ETH 2.0’a geçiyor. Bu titanların çarpışması olacak. Uzun bir yol içindeyiz. Bundan 5 yıl sonra da biz yine burada olacağız. Zamanla daha fazla benimsenmeye kavuşacağız.”

Bilindiği üzere Cardano, Alonzo geliştirmesinin mor aşamasına geçti ve sert çatallanma ana ağ başlangıcının son rötuşları yapılmakta. Elbette yapılan bu geliştirmeler ADA fiyatına da yansıdı. Akıllı sözleşmelerin açıklanma beklentisi fiyatta son 3 günde %20’lik bir artış yaşanmasını sağladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish