Geçtiğimiz aylarda 1 dolar civarında olan Cardano, kurucu Charles Hoskinson’ın Alonzo hard fork’unu açıklaması; ve akıllı kontrat gelişmelerinde yaşanan ilerleme, Cardano yatırımcılarını artırdı.

BNB ve USDT’yi geride bırakan ADA, son yükselişle ATH’sini de yaptı. Mühendislik ve araştırma şirketi IOHK’in (Input Output Hong Kong) CEO’su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson; geçen cuma akıllı sözleşmeler teknolojisinin duyuracaklarını açıkladı. ADA da açıklama beklentisiyle 2 doları aştı. Açıklama nedeniyle yükseliş bu hafta da devam etti ve ADA sonunda ATH’sini yani tüm zamanların en yüksek seviyesini aşmayı başardı.

Sürekli olarak ATH fiyatını güncelleyen Cardano, akıllı sözleşmeler özelliği sayesinde; otomatik olarak borç verme ve trade yapma gibi merkezsiz finans platformlarının özelliklerini kendi sistemine entegre edebilecek.

ADA, Ethereum’un da en büyük rakiplerinden biri ve bu özelliği sayesinde en büyük rakibini geride bırakacak gibi dörünüyor. ADA, önce BNB’yi daha sonra da USDT’yi geride bırakarak piyasa değeri en yüksek 3. coin oldu. Ancak Ethereum’u kısa sürede geride bırakması mümkün değil. Son 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish