Cardano, piyasa içerisinde en popüler kripto para birimi olan Ethereum’un rakibi olarak bilinir.
Bu kripto birimi, düşük işlem ücretine sahip ve yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik, kripto para birimlerinden biri olduğu için de yatırımcılar tarafından talep görüyor.

Sizler için Cardano alternatifi olarak görülen ve yükselmesi beklenen kripto paraların neler olduğunu açıklıyoruz.

Cardano (ADA) Nedir?

Yatırımcıların kripto para piyasasında Cardano akıllı bir yatırım mı diye merak etmesi oldukça doğal. Cardano’nun 2023’te satın almaya değer bir kripto para olup olmadığına karar vereceğiz.

Cardano, Ethereum’un kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından 2015 yılında kuruldu. Merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmak isteyen geliştiriciler için cazip bir kripto para birimi olarak 2017 yılı itibarıyla resmi olarak piyasada işlem görmeye başladı.

Cardano’yu gelecekte ne bekliyor

Cardano gelecekte, piyasada yer alan birçok projeye göre çok daha iyi yerlerde olacak avantajlara sahip. Cardano, ölçeklenebilirlik, merkezsizlik, ve güvenlik blok zinciri üçlemesini ile birkaç Ethereum rakiplerinden birisidir. Kripto sektöründe ölçeklenebilir blok zinciri çözümleri arayan için yatırımcılar için cazip hale geldi.

Güvenliği ve ölçeklenebilirliği sayesinde Cardano, zaman içinde değerinin artmasını sağlayacak çeşitli kullanım örneklerine sahip.

Cardano’nun artı yönlerinden bazı örnekler:

Cardano, güvenli bir ağ sistemi içerisinde düşük işlem ücretlerine sahip.

Cardano, DeFi’den NFT’lere kadar her türlü merkezi olmayan uygulamayı oluşturmak yer alıyor.

Cardano’da süreçlerin resmi olarak doğrulanması, akıllı sözleşmedeki hataların ciddi sonuçlara yol açabileceği hassas uygulamalar için iyi bir blok zinciri olmasını sağlar.

Cardano’nun gelecek vadeden bir yapıya sahip.

Dash 2 Trade (D2T)

2022 yılının son çeyreğinde adını duymaya başladığımız Dash 2 Trade, oldukça yeni bir proje olmasına rağmen Cardano alternatifi olarak listesinin başında yer alıyor. Bunun temel nedeni whitepaper’in oldukça sağlam olması ve ekibinin yüksek azmi olarak gösteriliyor.

Dash 2 Trade, yatırımcıların yatırım yapmadan önce atmaları gereken adımları sade bir arayüz üzerinden belirten, yatırımcıya yardım etme odaklı ortaya çıkmış projedir.
D2T her tür yatırımcıya yardım etmeyi amaçlar. çeşitli sinyaller, anlık balina aktiviteleri hakkında bilgi verir.

IMPT (IMPT)

IMPT, bireylerin ve işletmelerin dünyaya olumlu bir değişiklik yapmalarına yardımcı olmayı amaçlayan blok zinciri tabanlı bir kripto platformudur. Platform alıcıların ve işletmelerin blok zinciri tabanlı bir mekanizma kullanarak karbon kredilerini yönetmesini kolaylaştırmayı hedefliyor.
IMPT değerinin artacağına ilişkin sinyaller veriyor.

Chainlink (LINK)

Blok zincirlerinin güvenliği sağlaması için kendi kendine yeterli olmaları gerekir. Aksi takdirde, blok zincirini kullananlar tehlikede olacak ve destekledikleri dijital varlıkların değeri risk altında. Chainlink bu sorunu çözmeyi amaç edinen bir projedir.
Chainlink, merkezi olmayan bir ağ sistemine sahiptir. Sonuç olarak Chainlink, dApp’lerin işlevselliği artırdığı söyleniyor.

Polkadot (DOT)

Pandemi etkisi ile birlikte tüm dünya ekonomisi ciddi düşüşler yaşadı. Bu durum kripto para birimlerini de etkiledi. Hatta kripto sektöründe çok sayıda tokenin değeri zarar gördü. Ancak güçlü blok zinciri bulunan saygın projelerden biri olan Polkadot (DOT) gibi projeler ayakta kalmayı başardı.

Haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish