Chainlink (LINK) ödeme servisleri veya Blockchain ağları benzeri altyapılar arasında bağlantı kurulmasını amaçlayan merkeziyetsiz bir Blockchain projesidir.

Chain LINK Coin Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Chainlink; Sergey Nazarov ve Steve Ellis tarafından geliştirilen akıllı sözleşmeleri gerçek dünyadan veriler ile birleştirmeyi düşünen merkezi olmayan ağ yapısına sahiptir. 2017 Eylül ayında, toplam 1 milyar LINK token satışı ile 32 milyon dolar toplayan bir ICO satışı yapıldı. LINK ICO’nun devamında, LINK tokenlerinin yüzde 32’si ekosistemi teşvik etmek adına düğümlere (node) aktarılmış ve yüzde 30’u geliştirmek için Chainlink kalmıştır.  

Chainlink Hızlı Yükselişi

Chainlink (LINK) ABD doları karşısında yüzde 30’un üzerinde yükseliş sağladı ve 17 dolar seviyesinin üstünde işlem gördü. LINK, Bitcoin Cash’i yerinden etti ve piyasa değeri olarak beşinci sıraya kadar çıktı. Popüler analist Aayush Jindal’a göre, LINK şimdi kazançlarını toparlayıp düzeltebilir. Messari’nin araştırmacısı Wilson Withiam ise Chainlink’in (LINK) tüm zamanların en yüksek oranına çıkmasının önemli bir sebebini ortaya koydu.

Chainlink fiyatı yükselişte ve ABD doları karşısında 16,5 dolarlık direnci kırdı. Piyasa değeri keskin bir biçimde atlayışta ve LINK, Bitcoin Cash’i önüne geçebilmek için beşinci sıraya yerleşti.

LINK/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde13,3 dolar dolaylarında dirençle kilit bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.Parite birkaç noktayı düzeltebilir, ancak düşüşlerin 16 dolar ve 15,8 dolar civarında alıcılar bulması muhtemel görünüyor.

Chainlink’in (LINK) Hız Kesmeden Yükselmesinin Nedeni?

LINK’in bugüne kadarki yüzde 62.8’lik rallisi birçok kesimde şaşkınlık yarattı. Messari’nin araştırmacısı Wilson Withiam bu durumun arkasında temel bir neden olduğunu düşünüyor: Ortaklık dopingi. Chainlink, etkileyici bir anlaşma listesi oluşturarak merkezi olmayan oracle’larını endüstri standardı haline getirmeyi çoktan başardı. Wilson Withiam’in tahminlerine göre, 200 projeye yaklaşıyorlar. Başlıca DeFi oyuncuları (Kyber Network, Synthetix, AVA), Tezos ve hatta Google Cloud ekibi, veri akışlarını kullanmak için Chainlink ile güçlerini birleştirdi.  Wilson Withiam, bunun Chainlink’in (LINK) tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasının önemli bir nedeni olduğunu vurguluyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish