Çin’de kripto para madenciliği konusunda yasaklama düzeyinde sert tedbirler alınacağını açıklanmıştı. Bu nedenle madenciler, enerji ve güç şirketleri temsilcileri, devlet görevlileriyle bir araya geldi. Buluşma, hidroelektrik enerjisinin kullanıldığı Sichuan’da gerçekleşti.  

Çin medyasının haberine göre; devlet görevlileriyle güç ve enerji şirketleri temsilcileri düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. Sichuan bölgesinde güç şebekesinde çalışan kişi, Sichuan’ın hidroelektrik gücü açısından zengin olduğunu ancak işletmelerin tam kapasiteyle çalışmadığı bilgisini verdi.

Dünyada Çin’de bulunan Sichuan en fazla bitcoin madenciliği yapılan bölgelerden biri. Yağmur mevsimlerinde hidroelektrik enerjisinin kullanımının artması elektrik masraflarını düşürüyor. Bu sebeple madenciler bu dönemde gelirlerini artırabiliyor. 

Hatta bu yüzden kuzeydeki İç Moğolistan bölgesinden birçok madencinin bu mevsimde Sichuan’a göç ettiği biliniyor. Ancak devlet yetkilileri, elektrik ve enerji şirketlerinden görüş alırken herhangi bir karara varamadı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish