Amerika’da yaşayan bir öğrenci, tam bir hafta önce Coinbase üzerinden 20 dolarlık satın aldığı tokenının 1.1 trilyon değere ulaştığını görünce şok olduğunu söyledi. Hemen nakde çevirmeye çalışsa da denemeleri cevapsız kaldı.

Amerika’nın Georgia eyaletinde yaşayan Chris Williamson, geçen hafta 20 dolarlık Rocket Bunny (BUNNY) token satın aldı. Yatırımını Coinbase Wallet’ta tutan öğrenci. Cüzdanını uygulamadan takip ediyordu. Salı sabahı cüzdan değerinin tamı tamına 1,189,313,417,915 dolara ulaştığını gördü. Derhal başka bir dijital cüzdana aktarmak istese de başarılı olamadı ve cüzdandaki rakamın azaldığını gördü. Bu durumu arkadaşıyla paylaşan Williamson’a arkadaşının bir hata olduğunu söylemesiyle borsa ile iletişime geçti.

Coinbase, konuyla ilgili hata sonucu oluşan bir durum olduğunu ve en kısa sürede düzeltileceğini açıkladı. Williamson hesabının dondurulduğunu iddia etse de Coinbase yetkilisi yaptığı açıklamada; böyle bir durumun olmadığını ve kullanıcının hesabına rahatlıkla ulaşabileceğini söyledi.

Bakiyesiyle ilgili hata olduğuna emin olan Williamson; işi eğlenceye vurarak Bunny token ve Coinbase’in hesaplarına tweet atmaya başladı. Elon Musk’ı da etiketlemeyi unutmayan öğrenci Coinbase’den kendisini yeni yıl partisine davet etmelerini istedi. Chris Williamson “Beni yeni yıl partisine davet etmezseniz sizi çok kızdırırım. Bu konuda size iyi davrandığımı düşünüyorum sonuçta hesabım şu anda Elon Musk’ın hesabından farksız.” dedi.

Williamson, Daily Mail’e konuşarak Coinbase’e; “Bu paranın çok daha azına razı olabileceğini söyledi. “Gerçek duruma baktığınız zaman, bu parayı hiçbir şekilde alamayacağınızı zaten anlıyorsunuz. Bunu çok iyi biliyorsunuz” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish