Geçtiğimiz günlerde veri analiz şirketi Palantir; beklenmedik bir krize karşın 50 milyon dolarlık altın alımı yapmıştı. Şimdi ise Coinbase borsası benzer bir hamlede bulundu. 

Nasdaq’ta listelenen borsa; regülasyon engelleri, siber saldırılar ve işlem hacimlerindeki düşüşlere karşı koruma sağlamak için 4.4 milyar dolarlık nakit stokladığı belirtildi.

Hızla büyüyen hatta son olarak Japonya’nın büyük bankalarından MUFG ile ortaklık kuran Coinbase; kripto para endüstrisinde yaşanabilecek olası bir kriz durumunda yatırımlarına devam edebilmek için nakit dolar seviyesini artırdı.

Coinbase, The Wall Street’e verdiği demeçte finans yöneticisi Alesia Haas; borsanın en kötü senaryoda bile büyüyebilmesi için nakit rezervleri tuttuğunu açıkladı. Borsanın nakit rezervleri geçen yıl 1.1 milyar dolar iken, haziran sonunda 4.36 milyar dolara çıktı.

Haas, WSJ’ye yaptığı açıklamada, “Kripto kışına girmemiz durumunda, hem ürün yelpazemizi genişletmeye hem de yeni yatırımlar yapmaya devam edebilmemiz gerekiyor. Bu nedenle nakit rezervleri korumak zorundayız” dedi.

Coinbase, gelirlerinin tümünü yüksek işlem ücretlerinden elde ediyor. Kripto para endüstrisinde dev büyüme borsanın da gelirlerinde ciddi bir artış görmesini sağlamıştı. Haas rezervlerin yeni şirket alımları için de kullanılabileceğini belirtti. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish