San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, kaldıraçlı işlemleri CFTC düzenlemelerinden dolayı gelecek ay sonlandırmayı planlıyor.

Kripto para borsası Coinbase, bugün yaptığı açıklamaya göre ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) düzenlemelerinden dolayı marjin ticaretini (margin trading) kapatıyor. Müşterilerine Perşembe gününden itibaren yeni marjin ticareti işleminin engelleneceğini bildirdi. Ayrıca borsa açık limit emirlerini de iptal edeceklerini duyurdu.

Kredi kullanarak yapılan varlık alım satım yöntemi olan marjin ticareti önümüzdeki ay tamamen sonlandırılacak. Borsa mevcut işlemlerin vadesinin tamamlanmasını beklediklerini belirtti. Aslında bu yöntem kullanıcıların büyük miktarda anaparaya ulaşan pozisyonlarda kaldıraç kullanarak önemli miktarda kâr elde etmelerini sağlıyordu.

Şubat ayında marjin ticaretini başlatmıştı. 2017 yılında GDAX ismi ile faaliyet gösteren Coinbase ‘da, o dönemde de kaldıraçlı işlem bulunuyordu ama Ether fiyatları 300 dolardan 10 cente ani bir düşüş yaşadığı için bu özelliği bir süreliğine kaldırmıştı.

tr_TRTurkish