ABD’nin ve dünyanın en önemli borsalarından Coinbase, NFT pazar yerinin beta versiyonunu resmen başlattı. Platform ilk etapta, ön kayıt yaptıran 3 milyonu aşan kullanıcı grubuna açıldı. Pazar yerinde Coinbase cüzdanı dışında diğer bireysel kripto cüzdanlarının da geçerli olması planlanıyor.

ABD’nin en büyük borsası olarak görülen Coinbase merakla beklenen NFT pazar yerini, beta versiyonu olarak olsa da açtığını duyurdu. Platform duyurulduğu dönemde birinci gün milyondan fazla kişi ön kayıt yaptırmıştı. Daha sonraki günlerde ise toplamı milyonu aşan bu kişiler çeşitli kampanya ve fırsatlardan yararlanabilecekler.

İlk Etapta Küçük Bir Gruba Açıldı

Platform ilk etapta 3 milyon kişilik bekleme listesindeki küçük bir gruba açıldı. Fakat borsadan konuyla alakalı bir detay ya da deneme süresinin ne kadar olacağına ilişkin bir bilgi paylaşılmadı.

Bireysel Cüzdanlara Açık

Coinbase’den konuyla ilgili yapılan açıklamada; platformun “Herkese açık bir NFT dünyası yaratma” politikasının bir sonucu olarak, pazaryerinde Coinbase cüzdanının yanı sıra bireysel kripto para cüzdanlarının da geçerli olacağı ifade edildi. Platformda kredi kartıyla fiat para alımı da desteklenecek.

“Bir Süre Kullanıcılardan İşlem Ücreti Alınmayacak”

Coinbase’in ürün yöneticilerinden Sanchan Saxena, NFT pazaryerindeki işlem ücretleriyle alakalı olarak da, Ethereum gaz maliyetleri ve NFT sahibi tarafından uygulanan telif ücretleri haricinde, ilk dönemde kullanıcılardan hiçbir işlem ücreti alınmayacağını söyledi. 

“Bu alım-satım işleminden daha büyük bir platform. Burası bir topluluk yaratma ve diğer topluluklarla iletişime geçme platformu olacak. Sosyal bir pazaryeri olacak” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish