Lider kripto para borsalarından biri olan Coinbase, vadeli işlem ticareti sunmak için ilk adımı attı. Borsa sürecin bir parçası olarak ülkenin en iyi türev özdenetim organizasyonuna (SRO) üye olmak için başvuruda bulundu.

Resmi Twitter hesabı üzerinden yayımladığı bir duyuru ile Coinbase haberi şu ifadelere onayladı; “Bugün borsa, NFA’ya bir FCM (Vadeli İşlemler Komisyonu) Tüccarı olarak kaydolmak için bir başvuruda bulundu. Bu, tekliflerimizi genişletmek ve platformlarımızda vadeli işlemler ve türevler ticareti sunmak için bir sonraki adımdır.”

Bloomberg’e göre Coinbase Financial Markets Inc., 15 Eylül tarihinde Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne başvuru yaptı.

Başvuruya dair herhangi bir onay zamanlaması bulunmazken, SRO web sitesinde bekleyen NFA üyesi olarak listeleniyor. Borsa kurumsal satış başkanı Brett Tejpaul;  yaptığı bir röportajda, şirketin yol haritasının bir parçasının vadeli işlemler de dahil olmak üzere türevlerin rolünü vurguladı.

Ayrıca, gelecekteki müşterilerden yatırım almak için türev piyasasının oluşumuna; türevler, vadeli işlemler, opsiyonlar, takaslar, yapılandırılmış ürünler gibi yatırım araçlarının borsaya eklenmesi hakkında açıklamada bulundu.  

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish