Coinbase, kullanıcılara two-factor authentication (2FA) bilgileriyle ilgili gönderdiği hatalı SMS’lerin ve e-postaların yarattığı panik sebebiyle bazı kullanıcılara 100 dolarlık bitcoin  veriyor.

Coinbase, 28’ini 29’una bağlayan gece yaklaşık 125.000 Coinbase müşterisine borsada kullandıkları; 2FA ayarlarının değiştiğine dair hatalı mesaj ve e-posta gönderdi.

68 milyon kayıtlı kullanıcısı olan şirket; bazı kullanıcılarını hesaplarının hacklenmiş olabileceği düşüncesiyle paniğe soktu. Daha sonra söz konusu bildirimlerin yanlışlıkla gönderildiğini teyit ederek şu açıklamayı yaptı;

“Kripto camiası içinde güven oluşturmaya odaklanmış durumdayız; çünkü hepimizin görmek istediği o açık finans sisteminin bir gerçeklik haline gelmesini istiyoruz. Yaşanan bu gibi sorunların, bu güvene zarar verebileceğinin farkındayız.”

Bu paylaşımın ardından Coinbase’in destek ekibi, Reddit’te bir açıklama yaptı. Açıklamasında olaydan etkilenen bazı kullanıcılara hesaplarına telafi amaçlı 100 dolarlık Bitcoin yatıracaklarını duyurdu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish