Kripto paralar hakkında veri sağlayan CoinMarketCap’in ziyaretçi sayısı her geçen gün azalırken CoinGecko sitesinin ziyaretçi sayısı artıyor!

The Ken sitesinin 1 Aralık tarihli yayınladığı haberde CoinMarketCap’in 29 milyonluk kullanıcı verileri ile CoinGecko’nun  20.6 milyonluk ekim ayı verileri karşılaştırıldı. Geçtiğimiz aylarda CoinMarketCap’in verileri rakibinin 4 katı iken CoinGecko’nun arayı bu kadar hızlı kapatmasının çok ciddi bir yükseliş olduğu söylenebilir.

CoinMarketCap, Nisan ayında 400 milyon dolara Binance tarafından satın alınmasına rağmen Temmuz ayındaki ziyaretçi trafiğini yükseltemedi. CoinMarketCap’in satın alma işlemi ile ilgili olarak CoinGecko ’nun kurucu ortağı ve işletme müdürü artık CoinMarketCap’in tarafsız kalamayacağını iddia etti. Duyurudan 3 ay sonra CoinMarketCap, Binance Coin tokenını, merkezsiz finans listesinin en başında gösterdi. Tepkilerden sonra yaptıkları açıklamada ise “insan hatası ile karşılaştık” oldu.

The Ken’nin yaptığı habere göre, CoinMarketCap’in tarafsızlık konusundaki şüphelerinin CoinGecko’ya bu rallide kendini gösterme şansı verdiği yönünde. Ancak iki analiz sitesinin verileri karşılaştırıldığında bazı kişiler CoinGecko’yu bağımsız birey olarak yavaşça zirveye çıkan oyuncu olarak görüyor. 

CoinGecko’nun kurucu ortağı Bobby Ong ise “En önemli kripto para traderları, yatırımcılar ve kullanıcılar CoinGecko’ya çoktan geçiş yaptı. Bu hızla ilerlersek CoinMarketCap’i yakın zamanda geçmemiz çok büyük olasılık.” açıklamasında bulundu.

tr_TRTurkish