Counter Strike bitcoin kazandırıyor. Dünyanın giderek dijitalleşmesi ve kripto para evrenine adapte olması yavaş yavaş tüm sektörlere yansıdı. Bu kervana son olarak  dijital dünyada en çok bilinen Counter Strike bilgisayar oyunu katıldı.

Herkes tarafından severek oynanan Counter Strike da kripto para devrimine ayak uydurdu. Enjin’in Minecraft server’larında bulunan değiştirilemez tokenlar için konulan eklenti bu yeniliğin en büyük göstergesiydi.

ZEBEDEE, kullanıcıların oyu içindeki performanslarına göre satoshi kazanmaları için girişimlere başlayacak. ZEBEDEE kurucu ortağı ve CEO’su Simon Cowel, bitcoin entegrasyonunun hiç olmadığı kadar ses getirdiğini açıkladı. Hatta blockzinciri alanındaki yenilikten daha çok ses getirdiğini söyledi. Kapasiteyi en kısa sürede büyütmek yeni hedefleri arasında.

Uygulama ise şu şekilde çalışacak; Infuse server’larından birinde oyun oynayacak kullanıcı 100 satoshi ödeyecek. Bu ödeme için akıllı telefon yardımıyla QR kod okutulacak. Sonrasında yapılan bu ödemeleri performansıza bağlı olarak kazanabileceksiniz. Yani oyun başında ödediğiniz satoshi’den çok daha fazlasını performansınıza göre alacaksınız. ZEBEDEE son olarak gelecekte satoshi ödüllerini kullanıcılardan değil verilen reklamlardan almayı hedeflediklerini açıkladı.

tr_TRTurkish