Crypto.com geçici olarak bazı hizmetlerini durdurduğunu açıkladı. Şirket ilk kayıpları tespit etti.

Uluslararası kripto para ekosistemi olarak bilinen crypto.com, dün (17.01.2022) geçici olarak bazı hizmetlerini durdurduğunu açıkladı. 

Sosyal medyada tanıtımlarına çokça rastlanan şirketin, twitter üzerinden kendi hesabında yaptığı duyurusunda; az sayıda kullanıcının hesaplarında şüpheli hareketlere rastlandığını belirttiler. Bu işlemlerin ardından crypto.com ekibi araştırma yapmak adına para çekme işlemini kısa süreliğine durdurduklarını bildirdiler. Ayrıca tüm fonların da güvende olduğunu eklediler.

Olayın ardından Dogecoin (DOGE) yaratıcısı Billy Markus, şirketin Etherscan’deki şüpheli işlem hareketlerini fark ettiğini belirten bir tweet paylaştı.

Kripto para meraklılarından ve yüksek takipçi kitlesine sahip Ben Baller da twitter üzerinden, hesabından yaklaşık 4.28 Ether (ETH) (yaklaşık 15.000$) çekildiğini iddia etti. İki faktörlü kimlik doğrulaması kullandığını söyleyen Baller, siber saldırganların crypto.com’un güvenlik özelliklerini nasıl atladıklarını merak ettiğini ekledi.

Blockchain güvenliği ve veri analizi şirketi Perkshield’ın verdiği bilgilere göre; şüpheliler yaklaşık 15 milyon değerindeki fonları çalmış. Ayrıca çalınan fonların yarısının şu anda Tornado Cash aracılığıyla aklandığını belirtti.

Sektörde benimsenme çalışmaları için yüksek önlemler alınsa ve büyük teşvikler yapılsa da; kripto endüstrisi ufak veya geniş çaplı saldırılara maruz kalabiliyor. Ocak ayı başlarında DeFi güvenlik platformu ve hata ödül hizmeti sunan Immunefi, 2021 yılında siber saldırılar, dolandırıcılık ve diğer kötü niyetli faaliyetlerden kaynaklanan kayıpların 10.2 milyar doları aştığını duyurmuşlardı.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish