Formula 1, Crypto.com’un 17 Temmuz tarihinde başlaması planlanan 2021 Sprint serisi için ortaklık kurduğunu açıkladı. CNBC’nin yaptığı açıklamaya göre borsa, 100 milyon dolar değerindeki  anlaşmada yarış serisinin resmi kripto para sponsoru ve NFT ortağı olacak.

Formula 1’in ticari ortaklıklar yöneticisi Ben Pincus; Çok ilgilendiğimiz bir alan olan kripto para dünyasını, Crypto.com’un sayesinde keşfedeceğiz. Onların uzmanlığına büyük ölçüde güveniyoruz. İlk kez hayranlarımıza heyecan verici yeniliği keşfetme fırsatı sunacağımız bir yer olacak.” şeklinde açıklama yaptı.

Bilindiği üzere FIA yönetimi Formula 1 serisini 2030 yılına kadar karbon nötr hale getirmek için çaba gösteriyor. Ayrıca yarış serisinde Crypto.com’un da 18 ay içinde karbon nötr olmayı taahhüt ettiğini belirtti. 

Crypto.com CEO’su ve kurucu ortağı Kris Marszalek; verdiği demeçte iki şirketin de özünde inovasyona odaklı teknoloji şirketleri olduğunu söyledi. Marszalek “Bizim gibi teknoloji odaklı şirketler; iklim değişikliğini ele almalı ve zorlu sorunlara çözüm bulmalı.” dedi.

Crypto.com, Mart ayında Aston Martin ekibi ile kesinleşen ortaklığın logosunu izleyenlere sunmuştur. O sırada Marszalek, borsanın kripto para birimiyle ilgili diğer ürünlerini tanıtmak için işbirliğinden yararlanacaklarını söyledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish