Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen MYK Toplantısı’nda gündeminin ilk sırasında son dönemde popülerleşen Metaverse evreni vardı. Erdoğan toplantı sonrasında Metaverse, kripto para ve sosyal medya ile ilgili üç ayaklı bir çalışma yapılması talimatını verdi.

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında düzenlenen MYK toplantısında Metaverse için önlemler alınması gerektiği vurgulandı. Metaverse’de alım satımların nasıl yapılacağı gözden geçirileceği eklendi.

Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Metaverse ilgili AKP’de yapılan çalışmaları MYK’da anlattı. Toplantıda kripto para, Metaverse, Blockchain ve sosyal medyanın bir bütün olarak ele alınması gerektiği konuşuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse hakkında hassas bir konu olduğunu ve titiz bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti. Erdoğan konuya ilişkin kendisinin de katılacağı bir internet formu düzenlemesi talimatı verdi.

Ayrıca toplantıda bazı kurmayların, yurtdışından yatırımcıların Metaverse evreni üzerinde Meryem Ana Tapınağı ve bazı müzeleri satın aldıklarını, bunun da bir soruna yol açabileceğinin söylendiği belirtildi.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish