Maker (MKR), gayrimenkul sektörünü DeFi ekosistemi ile bir araya getirdi. Böylece krediler için finansman sağlamaya başladı.

Lending platformu Maker, bu hamle ile gerçek dünya varlıklarını DeFi sektörüne katmış oldu. Böylece yatırımcılara konut kredisi için finansman sağlanacaktır. Bu konuyla ilgili MakerDAO üyesi Sébastien Derivaux’in yaptığı açıklamada Maker’ın konut kredisini finanse etmenin en az 38.000 DAI mint ettiğini söyledi.

Mint edilen DAI’a ait işlemde, Etherscan verisine göre DAI’ın hiçbir yerden gelmediği (0x0) görülmekte. Ancak Derivaux, mülkiyet teminatı NFT’si bulunduğu belirtiyor. Coindesk’in haberine göre Derivaux projesi, başlangıçta ABD’de bulunan evleri restore etmek ve kredi finanse etmek için kullanılabilecek.

Maker, gayrimenkul kredi şirketi New Silver Lend ve gerçek dünya varlıklarını DeFi ekosisteminde finanse eden Centrifuge ile anlaşarak gayrimenkul finansmanı sağlayacak. Derivaux, New Silver Lend’in legal bir şirket olduğunu söyledi. Ayrıca Maker’ın risk değerlendirmesini paylaştı

Centrifuge, MakerDAO ile kurulan entegrasyonla birlikte DeFi ekosistemine trilyonlarca dolarlık varlık sağlayabileceğini söyledi. Ayrıca Centrifuge, Maker’ın New Silver Lend ile çalışmasını; DeFi’ı geleneksel bankacılık endüstrisine rakip olma potansiyelinin olduğunu belirtti.

tr_TRTurkish