DeFi tabanlı kredi kartlarıyla kredi almak artık çok kolay.

Binance bünyesindeki kripto para ödeme aracısı olan Swipe, kullanıcılara blockchain teknolojisiyle kredi almasını sağlayan kripto visa kartı sundu.

Yeni kredi kartı olan “LendFi Visa Card” merkeziyetsiz finans protokollerini kullanarak kredi bakiyelerine neredeyse anlık erişim sunmayı amaçlıyor. Yeni Visa kartı merkezi olmayan kredi platformu olan LendFi uygulamasıyla mobil cihazı bağlayan hibrit bir çalışma ortaya çıkarmıştır. Swipe, bu yeni nesil kredi platformunun kullanıcılar için kredi imkanı sunacağını da duyurdu. Öte yandan LendFi uygulamasıyla kullanıcıların harcayabilecekleri sabitkoinleri yatırmalarına da olanak sağlıyor.

Swipe sözcüsü, platformun dev DeFi protokolü Compound’u destekleyeceğini söyledi ve Swipe ile Kaliforniya merkezli ödeme şirketi Marqeta’nın iş birliğini duyurdu.

Öncelikle sanal olarak LendFi Visa kartlarına başvurulması gerekiyor. Mobil uygulama ile erişim sağlayarak kimlik doğrulama sürecini gerçekleştirdikten sonra LendFi Visa kartını fiziksel olarak sipariş edebilirsiniz. Ayrıca LendFi Visa Kartı, tüm alışverişlerde %4 para iadesi sunuyor.

tr_TRTurkish