Dünya çapında büyük tartışmalara konu olan ancak önemli yatırımların da yapıldığı kripto para madenciliğine dev çip üreticisi de dahil oluyor. Intel, Şubat ayında katılacağı Uluslararası Çip Konferansa’ında; düşük voltajlı ve kripto para madenciliği için özel üretilen bir çip tanıtacaklarını duyurdu.

Dünya’nın en önemli çip üreticilerinden biri olan Intel şir Intel, Şubat ayında katılacağı Uluslararası Çip Konferansa’ında; düşük voltajlı ve kripto para madenciliği için özel üretilen bir çip tanıtacaklarını duyurdu. Konferans programında Intel’in sunumunun başlığı ise ‘ Bonanza Madeni: Ultra Düşük Voltajlı Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC’. Intel’in sunumu 23 Şubat günü gerçekleşecek.

Kripto para fiyatlarındaki son dönemdeki artış, kripto para madenciliğinin bir gelir kapısı olarak görülmesine neden oldu. Bitcoin madenciliğinin artık evlerden yapılamayacak kadar gelişmiş olması ise diğer kripto para madenciliklerini ön plana çıkarmaya başladı.

Nvidia ve Intel gibi ekran kartı çipi üreticileri yoğun bir taleple karşılaşmıştı. Bu durum oyun severlerin de tepkisini çekmişti. Nvidia şirketi kripto para madenciliği yapılamayan, oyunlara özel ekran kartı çıkartmayı tercih etmişti. Intel ise bu politikayı uygulamadı. Intel şirketi bilindiği üzere ağustos ayında da Coinbase hisselerinden bir miktar almıştı.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish