Son günlerden kripto para düzenlemeleriyle ilgili tartışmalar gündeme gelirken; DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da bu tartışmalara katıldı.

Babacan, açıklamasında kripto para mevzuatındaki yasağa karşı çıktı. Şahsi Twitter hesabından ise şu şekilde açıklama yaptı; “Kriptopara mevzuatında yasaklardan bahsedilmesi ülkemizi çağın gerisine götürür. Yapılması gereken borsaların denetlenerek güven oluşturulmasıdır. Biz, takipçi değil öncü ülkelerden olmalıyız. Dünyayla uyumu yakalamak ve yenilikçiliğin önünü açmak üzere #YarınaAtılım diyoruz.”

Dün, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu da açıklama yapmıştı. Buna göre “Devletimiz kriptopara piyasalarına özellikle de yerli kripto borsa teminatının sağlanmasına dair bir düzenleme getirmesi çok önemlidir. Bu düzenlemenin öncelikli hedefi; yatırımcıyı kısıtlamaktan ziyade ülkemizin kriptopara sektöründe başat aktör hâline getirilmesi olmalıdır.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Türkiye’nin gündemine oturan kriptopara düzenlemesi, kriptopara yasası için oluşturulduğu öne sürülen taslak metindeki bazı maddelerin yasaklayıcı olduğu düşünüyor. Bu nedenle herkes tarafında tepki çekti ve yoğun eleştiri aldı. Kripto paralara ilişkin yasal düzenleme ise son günlerde Meclis’in gündem konularından birisi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish