İngiltere merkezli finansal danışmanlık şirketi deVere Group’un CEO’su Nigel Green, Bitcoin 24 bin doları aşınca sahip olduğu BTC’lerin yarısını sattı.

Kendisini kripto para savunucu olarak nitelendiren deVere Group CEO’su Nigel Green, neden cüzdanındaki BTC’lerin yarısını sattığını açıkladı. Green Bitcoin fiyatının artmaya devam edeceğini düşünse de 25 Aralık tarihinde sahip olduğu Bitcoin‘nin yarını sattığını açıkladı. Ünlü CEO tavan seviyede satıp dip seviyeden tekrar satın almanın iyi bir strateji olduğunu belirtti. Yapılan istatistiklere göre kâr etmek için iyi bir dönem olduğunu söyleyen Green bu nedenle BTC fiyatı 24.661 doları gösterdiğinde satmayı tercih ettiğini söyledi.

Bitcoin’nin diğer yatırım araçlarından farklı olmadığını savunan Nigel Green, “Bitcoin fiyatının yüksek seyrettiği bir dönem de satıp dip fiyattan alıyorum ancak benim gibi birçok yatırımcı bunu yapacağı için yakın zamanda önemli bir gerileme yaşanabilir” açıklamasında bulundu.

deVere Group CEO’su Nigel Green, gelecekte dijital varlıkları daha çok göreceğimizi ise şu sözlerle ifade etti. “Elimdeki Bitcoinleri satma sebebim inancımı kaybettiğim için değil. Tam tersi, kripto paraları ve Bitcoin’i geleceğin parası olarak görüyorum bu yüzden gelecekte daha da yükseleceğini düşünüyorum” dedi.

Analistler yapılan bu hamlenin yanlış bir karar olmadığını düşünüyor çünkü en büyük kripto para yaklaşık % 13’lük değer kaybı bugün itibariyle yaşamaya başladı.

tr_TRTurkish