Geçtiğimiz günlerde Facebook yöneticisi Marcus; dijital cüzdan sürecinin sonuna geldiklerini açıkladı. Sosyal medya devi Facebook şimdi NFT atağı geldi. 2021 yılının adeta patlama yaşayan varlıkları NFT ürünlerini geliştireceğini açıkladı. Marcus ayrıca bu ürünlerin, Novi’de de saklanabilmesini istediklerini söyledi.

Dijital cüzdan Novi’yi piyasaya sürmeye hazırlanan Facebook; NFT’lerle bağlantılı olan ürün ve özellikler geliştireceği belirtildi. Bloomberg’e konuşan Facebook yöneticisi David Marcus konuyla ilgili şunları söyledi; “Kesinlikle bu evrene girmek için bazı yolları araştırıyoruz ve bunu yapmak için iyi bir pozisyonda olduğumuzu düşünüyoruz.”

David Marcus şirketin dijital cüzdanı Novi’yi geliştiren departmanın başında bulunuyor. Marcus, Novi’nin NFT saklamaya da yarayabileceğini şu sözlerle belirtti; “Novi gibi iyi bir kripto para cüzdanına sahip olduğunuzda, müşterilerinizin NFT taleplerini de nasıl karşılayabileceğinizi düşünmeye başlıyorsunuz. Bunu ciddi şekilde düşünüyoruz.”

Geçtiğimiz günlerde Novi dijital cüzdanın hazır olduğunu açıklayan Marcus; hem Diem’in hem de Novi’nin insanların ödeme tarzlarını ciddi şekilde değiştireceğini söyledi. Facebook kripto parası olan Diem’in ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Ancak insanların özellikle sınır ötesi ödemelerde Diem ve onun cüzdanı Novi’yi kullanacağını umut ediyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish