Son yılların trendi olan metaverse teknolojisine ve bu teknolojiye bağlı olarak çalışan 5 metaverse altcoin.

Metaverse, gerçek dünyanın bir bilgisayar simülasyonu olarak görülmektedir. Platformda kullanıcılar sanal ortamda, kişiselleştirilmiş bir avatar kullanarak mağaza gezebilir, sanat galerilerini ziyaret edebilir, konserlere gidebilir ve uzak yerlere seyahat edebilir. Başka bir deyişle metaverse, çeşitli sanal mekanlar içeren üç boyutlu bir dünyadır. Geleceğin internet çağına benzeyen bu üç boyutlu alanlarda kullanıcılar birbirleriyle etkileşim kurabilecek, işbirliği yapabilecek ve oyun oynayabilecekler.

Metaverse ve Teknoloji Şirketleri


Bilinen tüm metaverse projelerinin ortak amacı, çevrimiçi ve çevrimdışı yaşamlarımız arasındaki örtüşme derecesini arttırmaktır. Ayrıca, kripto paralar, daha önce de belirtildiği gibi, esas olarak işlemlerin gerçekleştirilmesi ve gerçek dünyayla ilgili çeşitli diğer görevler için kullanılsalar da, bu sanal dünyalarda bir değişim aracı ve bir değer deposu olarak kullanılan dijital varlıklardır.

Meta, Google, Microsoftve Tencent gibi teknoloji liderlerinin hepsi bu yeni dijital evrende iyi bir konum elde etme umuduyla metaverse girişimlerini sürdürüyor. Güçlü rakipler rekabet için cüzdanlarını açmış durumda. Sonuç olarak, metaverse’in sanal pazarları zenginleşti. Metaverse, kripto para borsaları aracılığıyla daha iyi tanınır hale geldi ve hem yatırımcılar hem de tüketiciler artık erişilebilirliği nedeniyle teknolojiyi benimsemiş durumdalar.

Decentraland (MANA)

Şu anda metaverse’deki en büyük kripto para, 5.6 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri bulunan Decentraland‘dir. MANA, 2021’in Aralık ayından bu yana büyük oranda değer kaybetse bile yatırımcılardan ilgi görmeye devam ediyor.

Decentraland’de her biri LAND adı verilen bir ERC-721 NFT’si ile temsil edilen arazi parçaları bulunmaktadır. Her bir LAND, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi tam sanal coğrafi koordinatlara sahiptir. Metaverse’de çeşitli bölgeler veya birbirinden farklı bölümler mevcuttur. Bireyler, bölgeleri oluşturmak için arazi parsellerini MANA token’ları karşılığında satabilirler.

The Sandbox (SAND)

Metaverse’de en çok kullanılan kripto paralardan biri The Sandbox olarak isimlendiriliyor. The Sandbox’ın bir dönem Decentraland’dan daha iyi performans gösterdiği büyük bir yatırımcı akını gördüğüne tanık olduk.

The Sandbox, tıpkı Decentraland gibi DAO mimarisine sahip sanal bir ortamdır. Ek olarak, The Sandbox’ın Decentraland gibi Ethereum Blockchain’i üzerine inşa oldu.

Bloktopia (BLOK)

Bloktopia‘nın gökdelen konseptli metaverse projesinin gayesi türünün tek örneği bir ortam geliştirmektir. Genel olarak, kullanıcılar 21 katlı bir binada öğrenebilir, ağ kurabilir, iş yapabilir ve çok çeşitli etkinliklere katılılır. Bu metaverse projesi büyük ölçüde her kullanıcının aktifliğine ve yaratıcılığına dayanacak çünkü gökdelenin inşaatı başlangıçta tamamlanmamış şekilde sunulacak.
BLOK‘un bu heyecan verici süreçte yatırımcılardan ilgi görecek ve yükselecektir.

Axie Infinity (AXS)

Popüler oyunlardan biri olan Axie Infinity‘den haberdar olmamanız mümkün değil. Sevimli hayvanlara benzeyen karakterleri ve oyuncularına sunduğu cazip fırsatlarla, bu Blockchain tabanlı oyun tüm dünyadaki oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Oyuncular, keyif alarak oyun oynarken kendilerini büyük miktarlarda para kazanırken buldular. Axie Infinity, çok sayıda insan için tam zamanlı bir meslek haline geldi.

Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas projesi gelecekteki bir evrende, özellikle 2620 yılında geçen Blockchain tabanlı bir oyundur. Bu sanal gerçeklik oyunu, sanal karakterler sanal araçlar, ve siyasi güç kullanırken farklı bölgeleri fethetmeleri ve keşfetmeleri gereken Polis adlı bir siyasi sistemi ele alıyor.

Kullanıcılar oyun ilerledikçe NFT olarka birçok ödül kazanabiliyorlar.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish