Hafta sonu kripto para piyasasında agresif bir düşüş oldu. Bitcoin 60 bin dolar civarından 53 bin seviyelerine kadar gerilerdi. Fakat piyasa düşüş yaşanmasına rağmen DOGE yükselmeye devam etti. 

Birçok kripto para birimi yaşanan düşüşten etkilenirken dogecoin bu düşüşten zarar görmemiş gibi duruyor. Yayınlanan verilere göre dogecoin, son 24 saatte %30 oranında yükseldi. Geçtiğimiz hafta vitesi arttıran DOGE, fiyatını dört katına çıkararak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD’deki yatırımcılar tarafından “DogeDay420” şeklinde paylaşımlar gündeme oturunca 20 Nisan DOGE günü olarak kabul edildi. Bunun üzerine bir sosyal medya fenomeni Twitter hesabından 20 Nisandan önce dogecoinlerinizi satmayın çağrısında bulundu. Böylelikle herkesi dogecoine yatırım yapmaya davet etti.

Bir şaka para birimi olarak hayatımıza giren Dogecoin, Elon Musk ve GameStop yatırımcılarının desteği sayesinde hızla yükseliş sağladı. Musk’ın kripto piyasasına dair attığı tweetler, ani fiyat hareketlerine neden olduğu için yatırımcılar sosyal medyada Elon Musk’ın dogecoinle ilgili paylaşım yapması için kampanyalar bile başlattı.

tr_TRTurkish