Elon Musk’ın Twitter’dan %9.2’lik hisse alımı, Twitter’ın hisse değerlerinde %27’lik artış olmasını sağlarken kripto paralara da etki etti. Hisse alım haberlerinin ardından Musk’ın açık şekilde destek verdiği Dogecoin (DOGE) yükselişe geçti.

Son dönemde Twitter hakkında eleştirilerde bulunan ve tweet’ler atan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk; Twitter’ın %9.2’lik hissesini satın aldı. Musk’ın bu alım için yaklaşık 2.88 milyar dolar ödediği belirtiliyor. Twitter hisseleri de %27’den fazla değer kazanarak 49 doların üzerine çıktı.

Dogecoin’de Yüzde 12’lik Yükseliş

Twitter hisse alım haberi Musk’ın en çok destek olduğu kripto para DOGE’de  önemli bir artış yaşanmasına sebep oldu. Fenomen token, haberlerin ardından 0.14 dolardan 0.152 dolara kadar yükseldi.

Mart ayında “Bitcoin, Ethereum ve DOGE’mi satmayacağım” tweet’i atan Musk’ın aynı gün Twitter hissesi satın alması da dikkat çekiyor. ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) belgelerine göre Musk Twitter hisse alımını 14 Mart günü yaptı. Musk o gün yaptığı yorumda ise her geçen gün rekor kıran enflasyon rakamları varken, dolar tutmanın dezavantajlı olduğunu söylemişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish