Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın destekleyici tweetleri sayesinde tüm zamanların rekorunu kırarak ilk 10 kripto para birimlerinin arasına girdi. Dogecoin 24 saat içinde %30’dan fazla değer kazanarak 0.082 dolara kadar yükseldi.

Haftanın başında Elon Musk Dogecoin ile ilgili dört farklı paylaşım yaptı. Hemen hemen aynı saatlerde Snoop Dogg ve Gene Simmons’ın desteğini de alan Dogecoin 12 milyar dolarlık ticaret hacmi elde etti ve  CoinGecko verilerine göre USDT, Bitcoin ve Ether sonrasında en çok alınıp-satılan dördüncü kripto para oldu. Böylelikle Stellar, Bitcoin Cash, Aave ve Uniswap gibi birçok kripto para birimini geride bıraktı.https://twitter.com/elonmusk/status/1358584801003884544?s=20

6 Şubatta Elon Musk “Geleceğin para birimi sizce hangi olacak? Dogecoin mi Diğer kripto para birimleri mi?” diye bir anket paylaştı. 2.4 milyon kişinin katıldığı ankette Dogecoin % 71.3 oy aldı. Elon Musk anket sonucunu “halk seçimini yaptı” notuyla paylaştı.

Musk, daha sonra sonra 3 farklı paylaşımda bulundu; “Who let the Doge out” açıklamasıyla “Who let the dogs out” şarkına atıfta bulunarak paylaşım yaptı. Ardından HOLD mesajı verdi ve son olarak Dogecoin ile ilgili video paylaştı. Dogecoin Elon Musk’ın ardından farklı isimler tarafından da destek almaya devam ediyor. Örneğin ünlü rapçi Snoop Dogg, Dogecoin’le ilgili tweet atarak desteğini belli etti.

Bir Twitter kullanıcısı Dogecoin’nin nasıl bu kadar trend olduğuna dair bir liste çıkardı. Lisetede uygun fiyatlı, ironik, doge meme ile göndermeler yapılabilir olması maddeleri yer aldı. Ayrıca düzene kafa tutması sebebi ile de ünlülerden destek aldığı biliniyor.

tr_TRTurkish