Dogecoin (DOGE), 24 saat içinde %15 oranında artarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. DOGE yeni piyasa değeriyle yeniden kripto para piyasasının en büyük beşinci kripto parası oldu.

Dogecoin 4 Mayıs’ta 0,443’e ulaşınca piyasa değeri 56 milyar doları aştı. Böylece DOGE, ADA ve DOT gibi diğer büyük kripto paraları arkada bıraktı. Dogecoinin bu yükseliş trendine bakıldığında aylık bazda %680 oranında artış gösterdi. Yükseliş trendine bazı yatırımlar da etki etti. Örneğin, Fintek şirketi eToro dogecoini borsaya ekledi. Böylece eToro kullanıcıları DOGE alıp-satmaya başladı. NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın; dogecoinin daha fazla benimsenen bir paraya dönülmesi halinde dolardan daha fazla satın alma gücüne sahip olabileceğini belirtmesi de bu yükselişe sebep oldu.

Ayrıca Dogecoinin Amazon’da bir ödeme yöntemi olarak kullanılması için oluşturulan bir kampanya var. Hedef ise  300.000 kişi, kampanya için imza verenlerin sayısı yaklaşık 214.000. Kampanyaya katılım gösterenlerin sayısına göre de DOGE fiyatında artış görünüyor.

tr_TRTurkish