Son günlerin en popüler alt koini olan Dogecoin kurucusu Billy Markus şaşırtıcı bir açıklama yaptı. 2015 yılında sahip olduğu tüm Dogecoinlerin hepsini araba almak için sattığını söyledi.

Reddit’de Dogecoin başlığı altında yazan Billy Markus Dogecoin ile ilgili ilişkin bazı yorumlarda yaptı. Markus, Dogecoin’in 2013 yılında şaka amacıyla yola çıktığını ancak zamanla sevgi-nefret haline döndüğünü anlattı. 2015 yılında ise topluluktan gelen çevrim içi saldırıların artması nedeniyle bu projeden ayrıldığını ifade etti. Hatta 2015 yılında yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle tüm Dogecoinlerini 2. el araba satın almak için sattığını söyledi.

Markus, insanların “Dogecoin 1 dolar olur mu?” tartışmasını hiç anlamadığını çünkü bunun Amerikan şirketlerinin değerine ulaşmak olduğunu ifade etti. Piyasaya “şaka parası” olarak çıkan bir kripto paranın bu kadar yükselmesini beklemek anlamsız yorumunda bulundu. Bu beklentinin gerçekleşmesi aslında milyonlarca kişiye hizmet veren Boeing, American Express, Starbucks ve IBM gibi şirketlerin piyasa değerine ulaşılması demek ve Dogecoin’nin bunu hak etmediğini düşünüyorum diye belirtti.

Birkaç saat içinde yarattığı bir paranın şu an internet kültürünün bir parçası olmasının garip olduğunu belirtti. Elon Musk’ın tweet’inden sonra yaşanan yüzde 50’lik artışı anlamlandıramadığını ve Musk’ın 2019’da Dodge topluluğunun hayali CEO’su seçildiğini belirtti ve şunları söyledi:

Yaptığı açıklamada dikkat çeken diğer bir bölüm ise, “Birkaç saat içinde yaptığım şeyin bugün bu noktaya gelmesi, Elon Musk’ın Dogecoin konuşuyor olması şaşırtıyor. Aslında eğlenceli ama bir yandan da aptalca geliyor.” dedi. Ayrıca 2019’da Doge topluluğunun hayali CEO’sunun Elon Musk olduğu belirtti.

tr_TRTurkish