Dogecoin milyoneri ve Decentralized Dance Party (DDP) protokol kurucusu olan Gary Lachance; yeni çıkaracağı oyunun içerisinde 1 milyon Dogecoin’i ödül olarak dağıtacağını açıkladı.

Şirket, blokzincir tabanlı Million Doge Disco oyununun beta versiyonunu cumartesi günü yayınlayacağını duyurdu. Gary Lachance, söz konusu oyunun, Pokemon GO ve DDP gibi artırılmış gerçeklik (AR) oyunlarının bir benzeri olduğunu açıkladı. Oyunda DOGE ve NFT’ler ile ödüllendirilen kişilere gerçek hayatta “Dogeagotchi” adı verilen karakterlerle karşılaşma ve dans etme fırsatı sunulacak. Ayrıca Dogeagotchi, NFT olarak bir blokzincirde yaşayan dijital bir karakter.

Gary Lachance, oyun içinde ödül olarak 1 milyon DOGE (yaklaşık 260 bin dolar) bağışında bulunacağını açıkladı. Yapacağı bağışla ilgili; “Aslında benim elimdeki DOGE miktarının çoğunluğuna denk geliyor. Bunu bağışladığım zaman da milyoner olmayacağım. Bana inanmayanlara bir şey diyemem. Ne kadar kripto paranız olmadığını kanıtlayamazsınız.” açıklamasını yaptı.

Gary Lachance amaçlarını; oyuncuların parasının bittiği zaman yardım edilmesi için, dağıtma ve bağışlama kültürünün tekrardan canlandırmak şeklinde belirtti. Diğer bir amaçlarının ise herkesin, istediği zaman katılabileceği, içinde ses, ışık ve pozitif anların olduğu gerçeklik üzerinde bir parti katmanı inşa etmek olduğunu söyledi. Ayrıca proje, Ethereum katman 2 Polygon ve Dogecoin blokzincirlerine bağlı. AR geliştirme platformu BLOCKv üzerinde inşa edilmiştir. Oyun içinde de token’laştırılmış Dogecoin’ler kullanılacak.

Lachance, söz konusu projenin bekleme listesinde; Kanada başbakanı Justin Trudeau’nun üvey kardeşi olan Kyle Kemper’ın olduğunu açıkladı. Ayrıca şu ana kadar bin kişinin bekleme listesi için üye olduğunu belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish