Shiba Inu, 38 milyar dolarlık piyasa değeriyle kripto para sıralamasında Dogecoin’i geride bırakan Shiba Inu (SHIB), hızlı yükselişine devam ederken Google’da ise aranan 3. kripto para oldu.

Son bir haftada tüm dünyada Shiba Inu (SHIB) çılgınlığı yaşanırken, SHIB’nın fiyat yükselişi de hızlı bir şekilde devam ediyor. Sadece 1 haftada %300’den fazla yükselen SHIB, dün de hareketini devam ettirdi ve 0,000088 dolara kadar çıktı.

Dogecoin’den etkilenilerek çıkarılmış kripto para olan SHIB; 1 katrilyonluk arzı kripto para piyasasında ciddi şekilde tartışılıyor. Bol sıfırlı kripto para olduğu için Türkiye’de de birçok yatırımcı kitleye çekici geliyor.

Elon Musk ve Mark Cuban gibi işadamlarının destek verdiği Dogecoin’i bile geri de bırakan SHIB, tüm dünyada da merak konusu oldu.

Shiba Inu’deki fiyat artışı merakı ciddi şekilde arttı. Bitcoin ve Ethereum’dan sonra Google’da en çok aranan 3. kripto para oldu. Hindistan merkezli teknoloji hizmetleri sunan Bacancy Technology’nin verdiği bilgilere göre; bu sene Shiba Inu için yapılan Google aramaları aylık ortalama 2.8 milyona yükseldi. Bu rakam Bitcoin için 22 milyon, Ethereum için ise 6.3 milyon olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz pazar günü Elon Musk’ın bir takipçisi kaç adet SHIB bulunduğunu sormuştu. Musk ise “Hiç yok” şeklinde cevaplamıştı. Buna rağmen yükselişe devam eden SHIB; 4 gün içinde 2 kat yükseliş gösterdi. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish