Donald Trump NFT’leri ilgi çekmeye devam ediyor.

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, NFT koleksiyonundan ikinci seriyi duyurdu.

Edindiğimiz bilgiye göre, Donald Trump‘ın sosyal medya platformu Truth Social, yeni bir NFT koleksiyonunun piyasaya sürüldüğünü bilgisini paylaştı. NFT’lerin ilk satış fiyatı 99 dolar civarında olması bekleniyor.

Üstelik yeni koleksiyon içerisinde dikkat çeken bazı tasvirler yer alıyor. NFT’lerden birinde Trump, Emanuel Leutze’nin “Washington Crossing the Delaware” tablosundan alınan ilhamla George Washington olarak bulunmaktadır.

Trump NFT’lerine yoğun ilgi var

Trump NFT’leri, satın alanlara Trump ile Florida’daki Mar-a-Lago tatil beldesinde bir gala yemeği bileti de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunuyor. 

Böylelikle Dijital kartların Trump’ın şirketleriyle herhangi bir bağı bulunmuyor. Yapılan açıklamaya göre, Trump yalnızca isim hakları için koleksiyondan pay alıyor. 

Böylelikle Trump’ın sunduğu bir mali rapora göre, ilk NFT serisinin satışını gerçekleştiren CIC Digital LLC, bu koleksiyonların satışından 500.000 dolar ila 1 milyon dolar arası gelir elde etti.

Üstelik Trump, Truth Social’de paylaştığı bir paylaşımda, kartları çok daha yüksek bir fiyata çekebileceğini fakat bunu yapmayı seçmediğini dile getirdi. Bundan dolayı kendisine herhangi bir övgü yapılmayacağını da vurgulaması gözden kaçmadı. 

Trump’ın ilk NFT koleksiyonunun satışları son 24 saat içinde %200 oranında artış gösterdi. Bu satış oranı beklenenin çok üstünde bir oran olarak kaydedildi.

Bu arada Bored Ape ve CryptoPunks gibi NFT koleksiyonlarının genel satışları düşüş halinde devam ediyor. Geçtiğimiz ay, NFT pazaryeri olan Blur’un işlem hacmi düşerken, OpenSea’de yapılan işlemlerde de düşüş gözlemdi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish